Od jak dawna istnieje religia Świadków Jehowy?

data dodania: 2021-09-09, godz. 09:42:45 | dodał: Administrator
Słowa kluczowe: Świadkowie Jehowy
Według Biblii rodowód świadków na rzecz Jehowy ciągnie się od wiernego Abla. W Hebrajczyków 11:4 do 12:1 czytamy: „Dzięki wierze Abel złożył Bogu wartościowszą ofiarę niż Kain (...) Dzięki wierze Noe, otrzymawszy Boskie ostrzeżenie przed tym, czego jeszcze nie widziano, okazał zbożną bojaźń (...) Dzięki wierze Abraham, gdy został wezwany, okazał posłuszeństwo przez to, że udał się na miejsce, które miał otrzymać jako dziedzictwo (...) Dzięki wierze Mojżesz, gdy dorósł, nie chciał być nazywany synem córki faraona, lecz wybrał poniewieranie z ludem Bożym, a nie zaznawanie tymczasowej uciechy z grzechu (...) Skoro więc otacza nas tak wielki obłok świadków, my też odłóżmy wszelki ciężar i grzech, który nas łatwo omotuje, i biegnijmy wytrwale w wyznaczonym nam wyścigu”.

O Jezusie Chrystusie czytamy w Biblii: „To mówi Amen, świadek wierny i prawdziwy, początek stworzenia Bożego”. Czyim świadkiem był Jezus? Sam powiedział, że ujawnił imię swego Ojca. Był największym świadkiem Jehowy (Obj. 3:14; Jana 17:6).

Co ciekawe, niektórzy Żydzi chcieli wiedzieć, czy działalność Jezusa Chrystusa jest „nową nauką” (Marka 1:27). Później niektórzy Grecy myśleli, że apostoł Paweł chce głosić „nową naukę” (Dzieje 17:19, 20). W uszach tych ludzi orędzie to brzmiało jak coś nowego, a przecież była to prawda najzupełniej zgodna ze Słowem Bożym.

Początkiem nowożytnej historii Świadków Jehowy było powstanie w pierwszym okresie lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia w Allegheny (stan Pensylwania, USA) grupy osób studiujących Biblię. Pierwotnie byli znani jako Badacze Pisma Świętego, ale w roku 1931 przyjęli biblijną nazwę „Świadkowie Jehowy” (Izaj. 43:10-12). W ich wierzeniach i postępowaniu nie ma nic nowego, stanowią bowiem przywrócenie chrystianizmu z I wieku n.e.

Podziel się tym artykułem


Powiązane tematy:
Komentarze do powyższego artykułu:
Dodaj jako pierwszy komentarz!


Dodaj swój komentarz!
Tylko zalogowane osoby mogą dodawać komentarze.
Materiały pochodzą z książki "Prowadzenie rozmów na podstawie Pism" wydaną przez Watchtower Bible and Tract Society
oraz innych czasopism i książek wydanych przez w/w Wydawnictwo.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021-2024 Tworzenie, projektowanie stron internetowych, CMS, pozycjonowanie - Olsztyn
Projekt i realizacja: Tworzenie, projektowanie stron internetowych, CMS, pozycjonowanie - Olsztyn