
prowadził z nimi rozmowy na podstawie Pism, wyjaśniając i wskazując cytatami,
że było konieczne, aby Chrystus cierpiał wśród umarłych Dzieje Apostolskie 17:2,3

Dlaczego Bóg dopuszcza, żeby rodziły się dzieci ciężko upośledzone pod względem fizycznym bądź umysłowym?
Odziedziczyliśmy grzech po Adamie. Dziedzictwo to niesie ze sobą także możliwość pojawiania się ułomności fizycznych lub upośledzeń umysłowych (Rzym. 5:12; dalsze szczegóły można znaleźć na stronach 59, 60). Dziedzictwo grzechu tkwi w nas od chwili poczęcia w łonie matki. Właśnie dlatego król Dawid napisał: „W grzechu poczęła mnie matka” (Ps. 51:5). Gdyby Adam nie zgrzeszył, dziedziczylibyśmy tylko cechy pożądane. (Omówienie Jana 9:1, 2 można znaleźć na stronach 284, 285).
Sami rodzice mogą zaszkodzić swemu nieurodzonemu dziecku — na przykład zażywaniem narkotyków lub paleniem w czasie ciąży. Oczywiście to nieprawda, że gdy dziecko rodzi się z wadami wrodzonymi lub jest chorowite, w każdym wypadku odpowiedzialność za to spada na matkę lub ojca.
Jehowa życzliwie umożliwia dzieciom skorzystanie z dobrodziejstw Chrystusowej ofiary okupu. Ze względu na rodziców, którzy Mu wiernie służą, uznaje za święte także ich małe dzieci (1 Kor. 7:14). Dla bogobojnych rodziców jest to bodziec, żeby pieczołowicie dbać o dobrą opinię w oczach Boga, mając przy tym na uwadze dobro swego potomstwa. Młodzi, którzy są już na tyle dojrzali, żeby wierzyć oraz okazywać posłuszeństwo wobec prawa Bożego, również mogą zostać sługami Jehowy i cieszyć się Jego uznaniem (Ps. 119:9; 148:12, 13; Dzieje 16:1-3). Warto zaznaczyć, że Jezus, który był doskonałym odbiciem swego Ojca, okazywał szczególne zainteresowanie pomyślnością młodzieży, a nawet wskrzesił dziecko. Z pewnością w dalszym ciągu będzie to czynił jako mesjański Król (Mat. 19:13-15; Łuk. 8:41, 42, 49-56).
Powiązane tematy:
- Dlaczego Bóg dopuszcza cierpienia?
- Dlaczego Bóg nie przebaczył Adamowi, żeby oszczędzić ludzkości dotkliwych cierpień?
- Dlaczego Bóg dopuszcza, żeby rodziły się dzieci ciężko upośledzone pod względem fizycznym bądź umysłowym?
- Dlaczego Bóg pozwala, żeby ludzie tracili dobytek i życie w następstwie klęsk żywiołowych?
- Czy przeciwności losu są karą od Boga za niegodziwe postępowanie ludzi?
- Cierpienia - definicja
Komentarze do powyższego artykułu:
Dodaj jako pierwszy komentarz!
Dodaj swój komentarz!
Tylko zalogowane osoby mogą dodawać komentarze.